Buďte s námi online: 

 
Pardubice, Třída Míru 92

Trénink VIII.

 

K dnešnímu cvičení s Michalem jsme jako pomůcky zvolili jednoručky, BOSU a míček. Sedla jsem si na BOSU, nohy pokrčené a ruce jsem natáhla směrem ke stropu. Zaklonila jsem se tak, abych cítila, že mi zabírají břišní svaly. Chvilku vydržet, pak pomalu zvednu jednu nohu a prostřídám. Potom jsem si sedla na zem, o BOSU se opřela zády a do rukou vzala jednoručky, které jsem s nádechem přitáhla k hrudníku a s výdechem vytáhla ke stropu; tři opakování… Potom jsem měla ruce s činkama natažené ke stropu a rozpažovala. Snažila jsem se činkama udržovat jednu osu, abych ruce zbytečně neroztahovala. Malé doplnění tekutin a můžeme pokračovat.

Lehám si na BOSU břichem, nohy mám natažené a do rukou dostávám míček. Zvedám se v hrudníku, natáhnu ruce před sebe a na střídačku si předávám míček za zády. Při třetím opakování už cítím jak mi padají ruce a předání za zády začíná být docela fuška. Hotovo! Beru do rukou zase jednoručky a připravím si základní postoj na další cvik - nohy lehce pokrčím, mírný předklon, rovná záda, lokty u těla, ruce natažené podél těla. Ruce držím stále blízko u těla a činky s nádechem vedu směrem k břichu, při výdechu spouštím dolů. Po třetím opakování malinko pozměníme a při nádechu cestou nahoru vytočíme dlaně palcema směrem ven. Napít a osušit objevující se pot.

Znovu si sedám na BOSU, beru jednoručky a pokračujeme v posilování. Ruce s činkami mám pokrčené před obličejem, držím je stále ve stejné výšce a pokrčené rozpažím tak, že mi s tělem tvoří písmeno T, pak vytáhnu nad hlavu a stejnou cestou vracím zpět. Při 10. cestě spouštím natažené ruce tak, aby byly v jedné rovině s rameny a lehce hmitám. No...myslím, že hmitání, spíš teda třes, už mi začíná jít poněkud samovolně. Nicméně celé 3x zopakujeme. Na závěr lekce si lehám na záda, nohy a ruce s jednoručkou natažené ke stropu a zatínám břicho při táhnutí se směrem ke stropu. Pro dnešek konec… ruce vypověděly poslušnost, doufám, že se zvládnu aspoň převléknout! :)

Pokračování cyklu “Cvičím s Trenérem”:

Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.