Buďte s námi online: 

 
Pardubice, Třída Míru 92

Trénink VI.

 

Na páteční hodině jsme se s Michalem věnovali rukám. Jeden (jedna) by řekl, že je bude mít z nošení talířů posílený, a zase (!) jsem se zmýlila. Na začátek jsme šli na podložku, vzali jsme si malý, na půl vyfouknutý balonek, o který jsem se opřela levou rukou, a na všech čtyřech jsem zvedla kolena lehce nad zem a držela; pak vystřídat. Pak jsme se přesunuli na velký balon. Sedla jsem si na něj a nohama se zapřela do země. Do rukou jsem dostala činky, srovnala ramena a zvedla lokty tak, aby byly v jedné rovině s rameny. Zpevnit v zádech a s nádechem zvednout činky nahoru, s výdechem zpátky do výchozí pozice. Opakuju asi 10x a pak chvilka odpočinku. Pojedeme ještě 2 kola a trošku cvik doladíme. Činky mám nad hlavou a natažené ruce spouštím do úrovně ramen a držím. Při tomto cviku bylo vidět, že mám levou ruku silnější (pár talířů za ten den přeci jen odnese).

Bereme BOSU, opírám se o něj zádama, činky u prsou, ruce u těla a zvedám směrem ke stropu, zase 3 opakování. Pak přijdou na řadu kliky, ty fakt nemám ráda - kolena dávám na BOSU, ruce zapřu o zem a jdu na to. Při třetím opakování už je cesta vzhůru opravdu obtížná a bolavá, ale dám to! Kýžená chvilka odpočinku, otřít pot a doplnit tekutiny. Na řadu přichází guma s madly. Omotám kolem konstrukce, stoupnu si tak, aby byla guma napnutá, jednu nohu předsunu a zapřu se o ni. Lokty mám zvednuté do úrovně ramen a začínám napínat. Ruce už se mi při napnutí začínají malinko třást. Po třetím kole se modlím, aby nepřišel další podobný cvik, páč to už by hraničilo se sadomasochismem. :)

Smolík pacholík, odříkaného největší krajíc. Guma je stále na konstrukci, jeden konec chytnu do pravé ruky, levou se opřu o konstrukci, kolena v mírném podřepu, záda srovnaná. Pravou ruku mám u těla ohnutou v lokti a začínám natahovat gumu narovnáváním loktu podél těla. Tricepsový sval mi doslova hoří, koho to ale zajímá, takže druhá ruka, obě pomučánkuju celkem 3x. Když při pauze piju, je mi naprosto jasný, že donést zítra k ústům šálem s kávou, natož něco těžšího, bude docela legranda. No nic, konec pauzy.

Lehám si břichem na BOSU, do ruky beru balonek, natáhnu ruce a za zády si ho přendávám 10x na každou stranu; na chvilku povolit a ještě 2x. Na konec hodiny si dáme ještě trošku břicho. Lehám si na BOSU zády, pokrčené nohy mám opřené o zem a roluji se s výdechem nahoru (ne úplně, jen do zatnutí svalů) a zase dolů, záda ohnu úplně přes BOSU. Pak vystřídáme. Stále zůstávám na BOSU, ruce si zapřu za zády o spodní část BOSU, hrudník vyprsím dopředu a nohy v mírném pokrčení zvedám nad zem, výdrž… njn, břišní svaly bude potřeba ještě potrénovat. Dneska už to mám ale za sebou!

Pokračování cyklu “Cvičím s Trenérem”:

Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.