Buďte s námi online: 

 
Pardubice, Třída Míru 92

Trénink V.

Dnes jsem absolvovala opět společnou hodinu, tentokráte PUMPING. Cvičení bylo dost podobné kruhovému tréninku, jen jsme měli každý svoje kompletní stanoviště. Jako pomůcky jsme měli stepr, bosu, 5kg kotouč a velkou činku s 2,5kg závažím na každé straně. Princip cvičení spočíval ve 30vteřinovém zápřahu na každém stanovišti, pak 10 vteřin na přesun a dalších 30 vteřin s novou pomůckou. V prvním kole jsme začali s činkou, kterou jsme si opřeli zepředu o ramena, opěrnou nohu jsme dali na stepr a v mírném podřepu jsme druhou nohu (opřenou o zem) na střídačku dávali dopředu na patu a dozadu na špičku. Druhý cvik byl také s činkou, tentokrát jsme dávali na střídačku nohu dozadu do podřepu (zášlap). Třetí cvik byl na BOSU; sedli jsme si na vypouklou část, pokrčili nohy nad zemí směrem k tělu, natáhli ruce dopředu a drželi. Poslední cvik v tomto kole byl se závažím. Sedli jsme si na podložku, nohy pokrčené ve vzduchu a přehazovali jsme závaží z jedné strany na druhou. Celé jsme to 2x zopakovali.

V druhém kole to probíhalo takto: činku na záda, široký postoj s jednou nohou na stepru a dřepujeme. Poté si lehneme na stepr, činku zvedneme nad sebe a v loktech ohýbáme ruce s činkou dozadu za hlavu. Stoupneme si, vezmeme si závaží, pokrčíme se lehce v kolenou a zvedáme závaží směrem k prsům. Pak se rozkročíme a se závažím v napnutých rukách děláme houpavý pohyb dolů mezi nohy a zpátky před sebe. Závaží jsme si nechali v rukou lehce před prsama, kolena dali k sobě a vždy s mírným poskokem jsme rotovali nohama z jedné strany na druhou.

Třetí kolo bylo asi nejnáročnější (už jen proto, že bylo prostě třetí a tělo už bylo „trochu“ unavené). Bereme činku a obkročmo si stoupáme nad stepr, následuje dřep s výskokem na stepr, dřep a s výskokem zase dolů. Činku si necháváme v rukách, s výskokem zvedáme nad hlavu, přecházíme na zem do angličáku (jsme v planku rukama opřeni o činku a dvakrát odskočíme nohama od sebe a zpět). Pak si sedáme do spodní části BOSU, nohy máme natažené, bereme závaží a zvedneme nad hlavu, ohýbáme se přes BOSU a s pokrčenýma rukama vedeme závaží podél těla a zpět do sedu. Na poslední cvik si bereme malé činky (jednoručky), jdeme do planku, klik a na střídačku přitahujeme vždycky jednu ruku i s činkou k tělu. Každé kolo 2x opakujeme. Na závěr lekce jedeme výzvu - na písničku Bring Sally up, bring Sally down jedeme podle textu dřepy. V instrumentální části držíme staticky v podřepu. Už odpočítávám milisekundy, kdy konečně budu moct polevit. :).

Pokračování cyklu “Cvičím s Trenérem”:

Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.