Buďte s námi online: 

 
Pardubice, Třída Míru 92

Trénink IV.

 

V dnešní hodině jsme se s Michalem zaměřili na záda a ruce. Nejvíce jsme k tomu využili TRX a gumu s úchyty. Sedla jsem si na dřevěnou desku a gumu jsme přehodili  přes konstrukci, na níž jsou zavěšeny TRX. Zapřela jsem se nohama, srovnala záda, vzala úchyty a přitahovala je k sobě. Musela jsem se soustředit, abych byla stále v mírném záklonu a při přitažení měla lokty stále co nejblíže k tělu. 3x jsme zopakovali. V dalším cviku jsme v zásadě dělali to samé, ale v jiné výchozí pozici a náročnosti. Lehla jsem si na zem, do natažených rukou chytla TRX, nohy jsem měla pokrčené, zpevnila jsem se v zádech a začala jsem se celá přitahovat. To už bylo mnohem obtížnější, jelikož tu člověk posiluje s převážnou váhou svého těla. Znovu jsme 3x zopakovali.

Už začínám cítit svaly na rukou a říkám si, že v práci neodnesu ani prázdný talíř. :) Přecházíme na bednu. Beru do rukou gumy a přitahuju tentokrát směrem k břichu. Opět je třeba myslet na rovná záda a na správné dýchání. Při záběru nejdříve stáhnu lopatky a až potom začnu zabírat rukama. 3 opakování a jdeme zpátky k TRX,  kde zopakujeme cvik z bedny - sedám si na podložku, zpevním se v zádech, v natažených rukách TRX a celá se zase přitahuji směrem k břichu.  Nesmím se prohnout v zádech. Ruce v TRX mám palcema nahoru, lokty u těla. Po 3 opakováních jsem ráda, že je po všem.

Jdeme na podložku, bereme si BOSU a balonek. Lehám si na BOSU bříškem, nohy mám povolené, ruce s balonkem natáhnu před sebe; zvednu se s nataženýma rukama a předávám si balonek za zády z jedné ruky do druhé a povoluju zpátky na zem. Opakuji zhruba 20x a pauza. Pro velký úspěch si to dáme ještě jednou.

BOSU neopouštíme, teď si na něj ale lehám bokem, zhruba někde v úrovni zadečku. Rukou se opírám o zem a druhou mám vytaženou ke stropu. Chvilku výdrž a pak začnu přitahovat horní koleno k hrudníku. Lehce se mi rozhazuje balanc. A ještě na druhou stranu… Zůstávám  na boku, jen tentokrát se o BOSU  opřu kotníkama. Tenhle cvik už mi dělá trochu problém. Přeci jenom udržet celé tělo v rovině na nestabilním BOSU je celkem náročné. Jsem ráda, že jsem v klidu a držím tělo zpevněné… Ale - jak jinak -  aby to nebylo tak „jednoduché“, mám zvednout horní nohu směrem ke stropu. A je po rovnováze. :) Nicméně ještě opakování na druhou stranu. Nakonec se ohýbám v zádech  přes BOSU, abych protáhla břišní svaly.

Pokračování cyklu “Cvičím s Trenérem”:

Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.