Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

POSLEDNÍ ZÁPAS - PŘIJĎTE FANDIT!

Sto zápasů v kariéře kickboxu. To se jen tak někomu nepodaří. Dokázal to ale Radek Vančura. Jubilejní stý a zároveň poslední zápas se odehraje v sobotu 2. prosince v  Atrium Palác Pardubice.

 

            Poprvé se postavil do boxerského ringu před třiadvaceti lety. Tehdy Radek Wančura pracoval u bezpečnostní agentury, kde měli v rámci výcviku i tréninky kickboxu. „Trénoval nás Dušan Macák, který mě pozval do svého oddílu, ať to zkusím. Zkusil jsem a chytlo mě to,“ vzpomíná na své závodní začátky Radek Wančura. Jak říká, chytlo ho to natolik, že začal trénovat pravidelně a brzy se dostavily první úspěchy. Dnes se může pyšnit mnoha tituly. Ve svých kategoriích dosáhl mimo jiné na vicemistra světa, několikrát zvítězil na mistrovství ČR a byl třetí na MS Evropy.

            „Deset let jsem reprezentoval Českou republiku. Momentálně soutěžím ve váhové kategorii 86kg, ale nejvíc úspěchů jsem zaznamenal při hmotnosti 81 kg. Tehdy se mi jako jedinému Čechovi v historii podařilo vyhrát Mezinárodní mistrovství Německa.“ Díky svým úspěchům projel celý svět. Nejvíce ho uchvátil Kuvajt. „Tehdy nás jelo jen několik zápasníků. Byla to první muslimská země, kterou jsem kdy navštívil. Bylo o nás skvěle postaráno, na křižovatkách nám zajišťovali volné průjezdy, zajímavá země a v zápasech byla velká konkurence. Rád na to vzpomínám.“

            Za tím vším však stojí hodiny a hodiny dřiny i velké odříkání. V přípravě si nakládá deset tréninků týdně. „Trénink je pestrý a obsáhlý. Není to jen o boxování, ale cvičení mám rozložené na několik částí. Zahrnuje posilovnu, kardio, nějaké běhání, švihadlo, angličáky, pereme se… Trénink je komplexní a zaměřujeme se jak na rychlost, tak na vytrvalost,“ říká Radek, kterého pětkrát týdně můžete potkat i v Sun City fitness. „Nejraději na tom všem mám, když od vás odcházím domů. Když zamávám na recepci a mám všechno za sebou,“ směje se. Kromě cvičení dodržuje i striktní jídelníček skládající se převážně z bílkovin a rýže. Ale přiznává, že si rád i zahřeší. „Mám rád život, strašně hřeším. Rád si dám pivo, žebra, pak se ale musím umravnit,“ říká Radek.

            Nyní ho čeká úplně poslední a navíc jubilejní zápas v profesionální kariéře. Přijďte fandit v sobotu od 19 hodin do Atria paláce Pardubice. Bude na co koukat. „Je to můj zápas číslo 100. Pro mě to znamená velký milník. Málo lidí v republice a možná i na celém světě se tímto číslem může pochlubit. Je to takové splnění mety. Pak už budu pokračovat jen rekreačně. A přiznávám, že mi kick box bude chybět,“ dodává Radek Wančura, kterého sponzoruje i Sun City Fitness. „Dostal jsem budget na solária, abych měl při soutěži skvělou barvu. Zároveň tuto akci podporují i finančně. Já doufám, že tato skvělá spolupráce bude nadále pokračovat,“ pochvaluje si Radek.

 

Úspěchy:

1999 MČR 3. místo, full

MČR 2. místo, full – 75 kg

2000 Germany Open (I.K.B.F) – 1. místo kick 75 kg

2001 Germany Open (I.K.B.F) –  2. místo thai 75 kg

2001 ČR kick 75 kg

2001 Czech Open 2. místo full 75 kg

2006 MS (WPKA) 2. místo oriental 82 kg

2006 ME Sevilla 3. místo

2006 MČR 2 místo kick 81 kg